logo Biuletyn Informacji Publicznej
 

Świętojańskie Dni Łazisk

     24 czerwca – dzień św. Jana ma szczególne znaczenie dla całego miasta. W tym czasie, w 1738 roku, nad Łaziskami szalała ogromna burza. Fakt ten znalazł odzwierciedlenie nawet w herbie naszego miasta. Tradycyjnie od wielu lat na pamiątkę wydarzeń z tamtego czasu, w Łaziskach odbywa się szereg imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Jedną z nich jest największy festyn dla mieszkańców, który od kilku lat odbywa się na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego „Żabka”.

Dzień Dziecka

     Ten wyjątkowy, radosny dzień nie może obejść się bez echa. Co rok dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przygotowywany jest specjalny program artystyczny, podczas którego nigdy nie brakuje wspólnych zabaw, śpiewów i tanców.

Plener malarski

     Zamysłem organizacji pierwszego pleneru malarskiego w 2001 roku była integracja i aktywizacja środowiska lokalnych plastyków. W ciągu tych kilku lat nie tylko udało się osiągnąć zaplanowany cel, ale znacznie go rozwinąć. Z roku na rok przybywa uczestników pleneru, a miejsca, w których się odbywa, są coraz bardziej atrakcyjne. Plenerowicze, którzy początkowo uwieczniali na swoich obrazach urokliwe zakątki naszego miasta, ze swoimi sztalugami dotarli już między innymi do Lwowa, Pragi, Wilna, na Suwalszczyznę, a ostatnio do samej mekki artystycznej świata – Paryża. Pokłosiem każdego wyjazdu są obrazy, rysunki, grafiki, a nawet rzeźby, które można oglądać na poplenerowych wystawach, a także w wydawanym corocznie katalogu.

Festiwal Górski Pod Górę

     Impreza ta została powołana do życia w celu promocji wszelkich form aktywności turystycznej - głównie górskiej, ale także podróży w szerokim tego słowa znaczeniu. Poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, zarówno światowej sławy gwiazdami, jak i tymi mniej znanymi, chcemy inspirować ludzi do własnych wypraw i przygód. Impreza jest  bezpłatna i niebiletowana. Impreza powstała z inicjatywy młodych podróżników z Łaziskiej Grupy Górskiej.

Krajowy Konkurs Filmu Amatorskiego

     Odbywający się co 2 lata w filii MDK w Łaziskach Średnich festiwal przyciąga do naszego miasta filmowców amatorów z całego kraju. Prezentowane w części konkursowej filmy krótkometrażowe są oceniane przez profesjonalne jury, a najlepsze z nich otrzymują „Łaziskie Liście” oraz nagrody rzeczowe. Konkurs odbywa się od 1991r.

Imprezy mikołajkowe

     Co roku nasz dom kultury odwiedza św. Mikołaj. Są występy, świetna zabawa oraz to, na co dzieci czekają najbardziej – prezenty, które wręcza sam Mikołaj.


www.maviarea.pl
www.galeriacechownia.eu
projekt i wykonanie : Tdesign.pl